Galicia logrou proclamarse campioa no Open de Madrid, ao ser a primeira clasificada na xeral tanto en técnica como en freestyle. Este torneo é preparatorio para o Campionato de España, que se celebrará a comezos de febreiro en Torrelavega e ranqueable para o Mundial de Dinamarca.

Estas foron as medallas:

 

TÉCNICA

Cadete:

Francisco Ramos (Natural Sport Riveira)  – Ouro

Manuel Paz Albores (Natural Sport Riveira) – Bronce

Laura Alvarez (Neka)  – Ouro

Yaiza Velo (Natural Sada) – Bronce

Parella Cadete

Lola Soto e Marco Garcia (Neka) – Bronce

Trío Cadete

Iago Gil (Hebe), Manuel Paz (Hebe), Francisco Ramos (Natural Sport Riveira) – Ouro

Yaiza Velo (Natural Sada), Lola Soto (Neka), Laura Alvarez (Neka) – Ouro

 

Júnior

Tomás Fernández (Kiap) – Ouro

Daniel Areán (Neka) – Prata

Alejandro Fernández (que viaxaba co seu club, o Tao)  –  Bronce

Zaida Velo (Natural Sada) – Prata

Parella Júnior

Zaida Velo (Neka) e Rubén Galdo (Natural Sada) – Prata

Karla Novo e Daniel Areán (Neka) – Bronce

 Trío Júnior

Iago Fraga (Kiap), Adrián Antolín (Kiap), Rubén Galdo (Natural Sada) – Ouro

Sara Pena (Patiño), Karla Novo (Neka), Irea Abuín (Natural Sada) – Prata

 

Sénior 1

Raquel Guillén (Tao) – Ouro

Alejandro Losada Rodríguez (Neka) – Prata

Parella 1

Raquel Guillén e Alejandro Losada García (Tao) – Ouro

Álvaro Portela e Barbara Di Martino (Hebe) – Prata

Trío 1

Alejandro Losada García (Tao), Alejadro Losada Rodríguez (Neka), Carlos Rey (Neka) – Ouro

Elena Varela (Neka), Raquel Losada (Tao), Barbara Di-Martino (Hebe) – Ouro

Álvaro Portela, Gabriele Santomé, Manuel Paz  (Hebe) – Bronce

 

Sénior 2

Noelia Pérez (Hebe) – Prata

Elena Pérez (Tao) – Bronce

 

Máster 1

Sonia Pérez (Hebe) – Prata

 

Máster 2

Esperanza Fernández (Couto) – Ouro

Sandra Gardini (Yidam) – Bronce

 

 

FREESTYLE

 

Individual – 17

Tomás Fernández (Kiap) – Ouro

Lucía Costas (Yidam) – Ouro

Rubén Galdó  (Natural Sada) – Prata

Yaiza Velo (Natural Sada) – Prata

Zaida Velo (Natural Sada) – Bronce

Irea Abuín (Natural Sada) – Bronce

 

Individual +18

Manuel Paz (Hebe) – Ouro

Celia García (Tao) – Ouro

Samuel Alves (Tao) – Prata

Barbara Di-Martino (Hebe) – Prata

Miguel Barreiro (Yidam) – Bronce

Eirim Vaamonde (Yidam) – Bronce

 

Parella – 17

Zaida Velo e Rubén Galdó (Natural Sada) – Ouro

Iago Gil  e Ángela Paz (Hebe) – Prata

 

Parella +18

Manuel Paz e Barbara Di-Martino (Hebe) – Ouro

Miguel Barreiro e Sophie Gonzalez (Yidam) – Prata

Samuel Alves e Laura Vázquez (Tao) – Bronce